Find your

Rent and sale of comfortable accommodation in Kyiv

Ideal housing

It has become possible to build apartments in Ukraine.

It has become possible to build apartments in Ukraine.

Придбати квартиру одразу ж після війни українцям буде непросто. Високий попит на нерухомість спричинить втрата значною кількістю громадян власного житла. Зокрема стрімко зросте ціна квадратного метра у новобудовах центральних та західних регіонів України.

Як зазначив голова Асоціації рієлторів України Юрій Піта, Держреєстр прав на нерухомість під час війни не функціонує, а ринок житла фактично заморожений. Тож у перші 2-3 місяці після закінчення війни буде спостерігатися певне розбалансування між пропозицією та попитом на ринку. Ціни на житло, які пропонуватимуть продавці зовсім не збігатимуться із можливостями бажаючих придбати його. До того ж на ринок все частіше почнуть виходити самі власники нерухомості, а не кваліфіковані посередники.

Однак експерт переконаний, що після кількох місяців хаосу на ринку первинного житла врешті відновиться довоєнний баланс. Та є і погана новина. Як тільки стан ринку первинного житла нормалізується, ціни почнуть потроху повзти вгору.

За оцінками спеціаліста в галузі нерухомості Михайла Артюхова, вартість квартир у новобудовах буде збільшуватися принаймні на 1% кожного місяця. Тобто за рік первинне житло здорожчає в середньому на 12%. А у випадку із західними областями вартість нерухомості може вже у перші післявоєнні місяці злетіти на 5-10%. Адже новобудов на Заході не так вже й багато, а попит з боку переселенців зростає з кожним днем.

Нагадаємо, що за довоєнними даними ціна квадратного метра у Київських новобудовах складала орієнтовно 34,7 тис. грн , а на Львівщині – 20,9 тис. грн. Згідно ж з прогнозами вітчизняних експертів, вже через рік після завершення війни нове житло в столиці вартуватиме до 40 тис. грн за квадрат, а за метр первинного житла на Заході доведеться заплатити щонайменше 25 тис. грн.


There are no comments yet